Введіть запит для пошуку
УКР
ENG

Представник Акціонерного товариства «Магістральні газопроводи України» взяв участь у конференції «Антикорупційний порядок денний для Уряду та громадськості»

26 вересня 2019 року, м. Київ - Зокрема Уряд отримав від експертного товариства промовисту пропозицію – визнати пріоритетом завершення процедури відокремлення діяльності з транспортування природного газу та забезпечення роботи оператора газотранспортної системи.

Загалом під час Конференції (за участі членів Уряду) представники інститутів громадянського суспільства презентували 139 антикорупційних заходів, спрямованих на подолання значних корупційних ризиків у соціально важливих сферах, зокрема: охорони здоров’я; освіти; безпеки; економіки; розвитку інфраструктури; екології; енергетики тощо.

Понад 100 громадських організацій, асоціацій, установ та експертів долучились до Урядово-громадської ініціативи «Разом проти корупції» та представили гідні напрацювання.

Провідні спікери Конференції:

- Дмитро Дубілет – Міністр Кабінету Міністрів України;

- Оксана Величко – координатор Урядово-громадської ініціативи «Разом проти корупції»;

- Андрій Семиволос – перший заступник Міністра охорони здоров’я;

- Наталія Форсюк – заступник Міністра інфраструктури;

- Микола Хавронюк – експерт Центру політико-правових реформ;

- Олексій Соболев - директор ДП «Прозорро. Продажі»;

- Віталій Шабунін – голова правління Центру протидії корупції;

- Ярослав Грегірчак – заступник бізнес-омбудсмена;

- Олена Кирилюк – віцепрезидент Нотаріальної палати;

- Олег Пілат – експерт Офісу ефективного регулювання;

- Антон Антоненко – віцепрезидент аналітичного центру «ДІКСІ груп».

 

Довідково:

Третій енергетичний пакет ЄС вимагає відокремлення операторів транспортної мережі. Це означає, що оператор транзитної системи має бути відокремленим і незалежним від газових компаній. Постановою Кабінету Міністрів від 18.09.2019 № 841 «Про відокремлення діяльності з транспортування природного газу та забезпечення діяльності оператора газотранспортної системи» обрано модель, передбачену статтею 27 Закону України «Про ринок природного газу» для газотранспортної системи, що перебуває у державній власності та не підлягає приватизації. Повноваження з управління 100 % акцій Акціонерного товариства «Магістральні газопроводи України» Уряд передав Міністерству фінансів, що має забезпечити незалежність газотранспортної системи (ГТС).