Введіть запит для пошуку
УКР
ENG

Офіційна позиція наглядової ради АТ "Магістральні газопроводи України" щодо договору купівлі-продажу частки у статутному капіталі ТОВ "Оператор ГТС України"

20 січня 2021 року, м. Київ - Офіційна позиція Наглядової ради АТ "Магістральні газопроводи України" щодо договору купівлі-продажу частки у статутному капіталі ТОВ "Оператор ГТС України" (ОГТСУ).

У відповідь на звернення ЗМІ наглядова рада АТ "Магістральні газопроводи України" (МГУ) вважає доцільним надати свою позицію  щодо деяких пунктів Договору купівлі-продажу частки в статутному капіталі ОГТСУ (надалі – Договір), які є предметом інтересу з боку медіа.

Договір, умови якого були затверджені Розпорядженням Кабінету Міністрів України №1086-р, був укладений 22 листопада 2019 року. Згідно з Договором, МГУ придбало у АТ "Укртрансгаз" 100% частки статутного капіталу ОГТСУ на умовах початкового платежу та динамічної частини ціни, що діє упродовж 15 років.

Наглядова рада МГУ неодноразово висловлювала стурбованість причинами включення та застосування динамічної складової ціни та офіційно інформувала про свою позицію. Чинний Договір унеможливлює здійснення МГУ періодичних виплат АТ "Укртрансгаз", а також необхідних та достатніх інвестицій у модернізацію газотранспортної системи для виконання програми, яку затвердив Регулятор (НКРЕКП).

Ми звернулися з пропозицією до Кабінету Міністрів України (КМУ) щодо проведення переговорів для пошуку можливих шляхів вирішення цих проблем та внесення відповідних змін до Договору, схваленого КМУ в 2019 році.

Наглядова рада відстоюватиме свою позицію щодо цього питання. Ми впевнені у необхідності внесення змін до тексту Договору.