Введіть запит для пошуку
УКР
ENG

Рішення щодо сертифікації незалежного оператора газотранспортної системи має бути прийняте вже до кінця 2019 року.

19 грудня 2018 року, м. Київ Сьогодні в офісі Регулятора пройшла зустріч членів наглядової ради ПАТ «Магістральні газопроводи України» (ПАТ «МГУ»): Вальтера Больтца, Яна Чадама, Фабріса Нуайлана, а також виконуючого обов’язки голови правління ПАТ «МГУ» Олександра Лісніченка з Головою НКРЕКП Оксаною Кривенко та членом НКРЕКП Александром Формагеєм.

Зустріч була присвячена обговоренню поточного стану процесу відокремлення та сертифікації оператора газотранспортної системи України відповідно до чинного законодавства України та законодавства ЄС.

Сторони відзначили, що спільною метою НКРЕКП, Уряду України та ПАТ «МГУ» є забезпечення того, щоб рішення щодо сертифікації незалежного оператора газотранспортної системи України було прийняте до кінця 2019 року, що матиме позитивний вплив на розвиток вітчизняної газотранспортної системи та слугуватиме для європейської сторони свідоцтвом того, що Україна є надійним партнером.

При цьому, сторони зазначили, що при напрацюванні конкретних рішень щодо анбандлінгу, керуватимуться вимогами вітчизняного законодавства, а саме положеннями постанови Кабінету Міністрів України від 1 липня 2016 року № 496 «Про відокремлення діяльності з транспортування та зберігання (закачування, відбору) природного газу», якою затверджено план реструктуризації НАК «Нафтогаз України» з метою відокремлення діяльності з транспортування та зберігання (закачування, відбору) природного газу, та обрано модель відокремлення діяльності з транспортування природного газу, передбачену статтею 23 Закону «Про ринок природного газу» (відокремлення за правом власності), як модель відокремлення для оператора газотранспортної системи України, яка перебуває в державній власності та не підлягає приватизації.

Зустріч пройшла в діловій та дружній атмосфері, присутні висловили впевненість у плідній співпраці щодо забезпечення загального успіху реформи газового сектору України.