Введіть запит для пошуку
УКР
ENG

Рішення Уряду України стосовно моделі «анбандлінгу»

22 травня 2019 року, м. Київ - Ми вітаємо сьогоднішнє рішення Уряду прийняти зміни до постанови КМУ №496 стосовно реалізації моделі «анбандлінгу» запропонованої на засіданні Координаційної Ради 16 травня 2019 року.

Модель базується на принципі власності (OU), передбачає подачу заявки на сертифікацію, підписання транзитної угоди та отримання майна необхідного для здійснення транспортування газу компанією ПАТ «МГУ». Це рішення не потребує додаткових законодавчих змін, наприклад, прийняття Закону про концесію, як це було б необхідно для імплементації моделі ISO.

Довгоочікуване рішення дає можливість дійсно почати виконувати зовнішні зобов’язання України перед ЄС та, що головне, зобов’язання щодо створення лібералізованого ринку природного газу перед кінцевими споживачами, промисловістю та учасниками ринку.

Хочемо окремо зазначити, успішна реалізація постанови і проекту «анбандлінгу» в цілому залежить від тісної співпраці з НАК «Нафтогаз» задля створення незалежного Оператора ГТС до 01 січня 2020. Прем’єр-міністр В. Гройсман зобов’язав розробити детальний покроковий план дій, скоординувати включення запобіжників з Європейською Комісією, Секретаріатом Енергетичного Співтовариства, Світовим Банком та іншими міжнародними партнерами. Докладемо всіх зусиль для належного виконання даного рішення з нашого боку та сподіваємось на співпрацю з всіма учасниками процесу.