Введіть запит для пошуку
УКР
ENG

Уряд затвердив модель анбандлінгу НАК «Нафтогаз України»

19 вересня 2019 року, м. Київ - 18 вересня Кабінет Міністрів України затвердив план відокремлення (анбандлінгу) газотранспортної функції від НАК «Нафтогаз України», що має уможливити завершення анбандлінгу на початку січня 2020 року.

АТ «Магістральні газопроводи України» вітає рішення Уряду, яке дозволить продовжити розпочаті раніше кроки та здійснити усі необхідні дії у максимально стислі строки.

Згідно з Розпорядженням  Уряду повноваження з управління 100 відсотками акцій АТ «Магістральні газопроводи України» буде передано до Міністерства фінансів України, що є одним з кроків для забезпечення незалежності майбутнього оператора газотранспортної системи України – ТОВ «ОГТСУ».  У свою чергу, 100 відсотків часток у статутному капіталі ТОВ «ОГТСУ» буде передано у власність АТ «Магістральні газопроводи України».

«Ми напрацювали модель анбандлінгу НАК «Нафтогаз України» згідно з вимогами Третього енергопакета. Дуже важливо, що нам вдалося зрушити ситуацію перед Тристоронніми переговорами між Україною, ЄС та РФ. Надійна та безперебійна робота української газотранспортної системи (ГТС) дуже необхідна для постачальників та споживачів з країн ЄС. Деполітизація теми управління ГТС дасть нам можливість зайняти сильну позицію у майбутніх переговорах», – коментує рішення Уряду Олексій Оржель, Міністр енергетики та захисту довкілля України.

«Ми вітаємо вчорашні рішення Уряду щодо відокремлення транспортної функції (анбандлінгу). Це дуже важлива і знакова подія для енергетичного сектору України. Новий Уряд дуже швидко прийняв необхідні рішення - це абсолютно новий прагматичний підхід. Ми не тільки успішно виконаємо зобов’язання, взяті на себе Україною за Угодою про асоціацію з ЄС, та, нарешті, матимемо більш сильну переговорну позицію на тристоронніх переговорах з РФ, але й також надамо новий потужний поштовх для продовження лібералізації та реформування газового сектору завдяки створенню незалежного транспортного оператора», - наголошує в.о. Голови правління АТ «Магістральні газопроводи України» Олександр Лісніченко.